facebook

Безперебійна робота обладнання з безперебійниками від ХЛР

Безперебійна робота обладнання з безперебійниками від ХЛР

Стабільне функціонування аналітичного обладнання – запорука точних та відтворюваних результатів досліджень. Однак сучасність диктує свої умови – працюючи в умовах постійних вимкнень енергопостачання й використовуючи альтернативні джерела живлення, дуже складно забезпечити неперервну напругу для лабораторного обладнання, що є високочутливим до будь-яких коливань. 

Ефективне рішення цієї проблеми – використання джерел безперебійного живлення (ДБЖ). Сучасні моделі ДБЖ здатні не лише забезпечити резервне живлення обладнання для продовження безперебійної роботи, а й убезпечити його від нестабільності енергосистеми.

Далі у статті розповімо про види джерел безперебійного живлення, ключові характеристики, що гарантують стабільну роботу обладнання, і запропонуємо оптимальні рішення для лабораторій.

UPS, або безперебійник: що це і чи всім він потрібен?

Джерело безперебійного живлення, яке ще коротко називають «УПС» (від англ. uninterruptible power supply), являє собою прилад, що у разі знеструмлення завдяки вбудованим акумуляторам здатний протягом певного часу підтримувати роботу під’єднаного до нього обладнання. Це основна й найпростіша функція, однак не єдина. Залежно від виду пристроїв і необхідних для них умов роботи можна обрати достатньо прості або багатофункціональні моделі UPS, які не лише працюють як джерело резервного живлення, але й вирівнюють стрибки напруги в мережі. Встановлювати їх доречно всюди, де використовується дороге обладнання: удома, в офісі, на виробництві чи в лабораторії.  

Які види UPS пропонує ринок

На сучасному ринку представлено широкий вибір джерел безперебійного живлення, що мають різну архітектуру і, як наслідок, функціонал та ціну. До них належать:

  • Пристрої резервної дії – standby (offline)
  • Лінійно-інтерактивні – line-interactive
  • Пристрої безперервної дії – online

UPS із резервною схемою – це найпростіший й найбюджетніший варіант джерела живлення. Під час роботи обладнання від мережі такий безперебійник перебуває в стані очікування. У разі повного знеструмлення прилад перемикає живлення під’єднаного до нього обладнання на вбудовані акумулятори. Пристрій off-line забезпечить кілька хвилин автономної роботи, тому підійде, наприклад, для комп’ютерної техніки, щоб зберегти важливі документи й безпечно вимкнути.

Основна перевага UPS резервної дії – доступна ціна. Однак такі ДБЖ не призначені для роботи в мережах із постійними перепадами напруги. Вони також абсолютно не підходять для обладнання з низьким допуском коливання напруги, оскільки час їх спрацьовування перевищує 10 мілісекунд. 

Лінійно-інтерактивні UPS – більш просунута версія пристрою безперебійного живлення, що вирівнює незначні коливання напруги в мережі. ДБЖ з такою схемою вважаються найбільш збалансованими. Основна конструкція аналогічна off-line UPS, а ключова відмінність полягає в тому, що line-interactive не переходять у режим очікування. Завдяки цьому час переходу з одного режиму на інший становить 2–4 мілісекунди. Крім того, у разі безперервного подавання електроенергії такий безперебійник працює, не задіюючи свої акумулятори, що значно збільшує термін їх експлуатації. 

UPS безперервної дії (online) – це найсучасніші на сьогодні джерела безперебійного живлення, що забезпечують максимальний клас захисту. Робота такого ДБЖ ґрунтується на схемі подвійного перетворення електроенергії. Прилад отримує вхідну напругу, перетворює її на постійну, після чого формує вихідну напругу з характеристиками, необхідними для коректної роботи електрообладнання. 

Online UPS – стабільна робота лабораторного обладнання

Надійну й безперебійну роботу високоточних аналітичних приладів, які є надчутливими до найменших коливань напруги електромережі, може забезпечити використання ДБЖ безперервної дії з правильною синусоїдою та гальванічною розв’язкою. 

Правильна синусоїда гарантує, що електроенергія, котра подається до приладів, максимально відповідає якості електроенергії з мережі. Це запобігає виникненню гармонічних спотворень, що можуть вплинути на точність вимірювань і роботу приладів.

Гальванічна розв’язка, своєю чергою, гарантує ізоляцію приладів від електричних перешкод і шумів, які можуть виникати в мережі живлення. Це забезпечує додатковий рівень захисту від електричних стрибків і перешкод, що може бути критично важливим для точних аналітичних вимірювань.

Переваги UPS з гальванічною розв’язкою

Електрична ізоляція – гальванічна розв’язка забезпечує повну ізоляцію між входом і виходом UPS. Це запобігає переносу електричних шумів та перешкод із мережі живлення на під’єднане обладнання.

Захист від електричних перешкод – гальванічна розв’язка ефективно захищає прилади від імпульсних перешкод, високочастотного шуму й гармонічних спотворень, які можуть пошкодити чутливі електронні компоненти або вплинути на точність вимірювань.

Зниження ризику пошкоджень – завдяки ізоляції гальванічна розв’язка знижує ризик пошкодження обладнання через стрибки напруги, короткі замикання та інші електричні проблеми, які можуть виникнути в зовнішній мережі.

Поліпшення якості живлення – гальванічна розв’язка допомагає підтримувати високу якість електроживлення, що є критично важливим для чутливих приладів, оскільки забезпечується стабільна й чиста синусоїдальна напруга.

Безпека користувачів – оскільки гальванічна розв’язка розділяє електричні кола, вона також підвищує безпеку користувачів, запобігаючи можливому ураженню електричним струмом через несправності або витоки струму.

Зменшення електромагнітних перешкод – гальванічна розв’язка мінімізує вплив електромагнітних перешкод (EMI) і радіочастотних перешкод (RFI), що підвищує стабільність роботи приладів і точність вимірювань.

Ефективне рішення для безперебійної роботи від ХЛР

Для забезпечення надійної та безперебійної роботи лабораторного обладнання фахівці ХЛР рекомендують ДБЖ безперервної дії з правильною синусоїдою і гальванічною розв’язкою. 

«Хімлаборреактив» постачає UPS від перевірених європейських виробників, зокрема двох французьких компаній – Schneider Electric і LEGRAND.

Наша компанія пропонує:

  • Трифазні UPS потужністю 10 кВт, 30 кВт, 40 кВт і 60 кВт
  • Однофазні UPS потужністю від 3 кВт до 10 кВт з акумуляторними шафами

Серія Easy від Schneider Electric представлена трифазними UPS, що залежно від потужності можуть забезпечити 15–30 хвилин автономної роботи. Для збільшення потужності передбачено можливість паралельного встановлення до 5 ДБЖ. Окрім цього, реалізовано функцію віддаленого керування з можливістю підключення через смартфон. У серії Easy виробник пропонує UPS потужністю 10–40 кВА (з внутрішніми акумуляторами / для зовнішніх батарей), 60–80 кВА (з внутрішніми акумуляторами) і 60–200 кВА (для зовнішніх батарей).

ДБЖ серії DAKER DK PLUS від LEGRAND представлені однофазними й трифазними приладами. Вони можуть встановлюватися в серверну шафу горизонтально або на стійці вертикально. При цьому дисплей, що повертається, дає змогу сконфігурувати режим «вежа» і «стійка». У ДБЖ передбачено релейний інтерфейс із сухими контактами, захист від розряду, перенапруги й коротких замикань. У серію DAKER DK PLUS входять ДБЖ з різною номінальною потужністю – 1, 2, 3, 5, 6 кВА. Моделі на 10 кВА є в однофазному та трифазному виконанні.

Фахівці сервісної служби ХЛР підберуть надійне джерело безперебійного живлення для забезпечення саме Ваших виробничих потреб: безперервна робота надпотужного обладнання у великій лабораторії або незалежна від центрального електропостачання робота вашого комп’ютера. Зверніться до спеціалістів ХЛР – забезпечте стабільне функціонування свого бізнесу та лабораторій уже сьогодні! 

У мене є питання...

Вітаю!

Вам, можливо, буде цікаво:
Захист без компромісів: ХЛР став дистриб’ютором Milla SRL
29 / 11 / 2024
Захист без компромісів: ХЛР став дистриб’ютором Milla SRL
BUDMIX 2024: інновації та досвід для будівельної галузі від ХЛР
27 / 11 / 2024
BUDMIX 2024: інновації та досвід для будівельної галузі від ХЛР
Якість у фокусі: «Хімлаборреактив» на конференції «Індустрія щебеню»
05 / 11 / 2024
Якість у фокусі: «Хімлаборреактив» на конференції «Індустрія щебеню»
LIAS Industry 2024: інновації для розвитку інфраструктури України
17 / 10 / 2024
LIAS Industry 2024: інновації для розвитку інфраструктури України
Запрошуємо на Міжнародну спеціалізовану виставку «Енергетика в промисловості»
14 / 10 / 2024
Запрошуємо на Міжнародну спеціалізовану виставку «Енергетика в промисловост...
Оновлення для Optizen – дослідження стають продуктивнішими
09 / 10 / 2024
Оновлення для Optizen – дослідження стають продуктивнішими
Вітаємо захисників і захисниць!
01 / 10 / 2024
Вітаємо захисників і захисниць!
ХЛР поповнив асортимент обладнання від KNF насосами для промисловості
17 / 09 / 2024
ХЛР поповнив асортимент обладнання від KNF насосами для промисловості