facebook

TQC Sheen і Lamy Rheology: сучасні рішення для контролю якості лакофарбових покриттів

TQC Sheen і Lamy Rheology: сучасні рішення для контролю якості лакофарбових покриттів

Лакофарбове покриття (далі ЛФП) відіграє важливу роль у захисті металевої поверхні від корозії та надає матеріалу декоративного вигляду. Отримання якісного й надійного покриття можливе лише за умов ретельного контролю якості на кожному етапі роботи – від підготовки до фінішного нанесення лакофарбового матеріалу (далі ЛФМ). Через недостатню підготовку поверхні перед нанесенням ЛФМ погіршується зчеплення покриття з основою і, як наслідок, розвиваються корозійні процеси під шаром фарби. 

Якість лакофарбових покриттів оцінюють за виглядом, товщиною, блиском, твердістю, адгезією, міцністю під час вигину, світлостійкістю, оліє- та водостійкістю, міцністю покриття до стирання. В Україні діє низка національних стандартів, гармонізованих з європейськими, що визначають методи оцінювання чистоти поверхні, етапи й лабораторні методи випробувань для належного контролю якості покриттів. Серед основних галузевих стандартів варто виділити: 

  • ДСТУ ISO 8501-1:2015 «Підготовка сталевих поверхонь перед нанесенням фарб і подібних покриттів. Візуальне оцінювання чистоти поверхні. Частина 1. Ступені іржавіння та ступені підготовки непофарбованих сталевих поверхонь і сталевих поверхонь після повного видалення попередніх покриттів» 
  • ДСТУ ISO 8502-3:2015 «Підготовка сталевих поверхонь перед нанесенням фарб і подібної продукції. Випробування для оцінювання чистоти поверхні. Частина 3. Оцінювання наявності пилу на підготовленій для фарбування сталевій поверхні (метод липкої стрічки)»
  • ДСТУ ISO 12944-9:2019 «Фарби та лаки. Захист від корозії сталевих конструкцій захисними лакофарбовими системами. Частина 9. Захисні лакофарбові системи та лабораторні методи випробувань для офшорних і подібних конструкцій»
  • ДСТУ ISO 6270-1:2022 «Фарби та лаки. Визначення вологостійкості. Частина 1. Конденсація (однобічне експонування)»
  • ДСТУ ISO 11998:2019 «Фарби та лаки. Визначення стійкості до вологого стирання та здатності до очищення покриттів»
  • ДСТУ ISO 6860:2015 «Фарби та лаки. Випробування на згин (навколо конічного стрижня)»
  • ДСТУ ISO 2884-2:2015 «Фарби та лаки. Визначення в`язкості з використанням ротаційного віскозиметра. Частина 2. Дисковий або кульковий віскозиметр, що працює за заданої швидкості»

Відповідне обладнання та інструменти для проведення контролю якості ЛКП і ЛКМ згідно зі встановленими міжнародними стандартами якості представлені в асортименті компаній TQC Sheen та Lamy Rheology.   

Контроль якості ЛФП від TQC Sheen 

Компанія TQC Sheen пропонує великий вибір рішень для тестування фарби, покриттів і загального оброблення поверхні – від глянцемірів до тестерів стирання, тестерів мийності та приладів для вимірювання в’язкості. Устаткування TQC Sheen може перевірити все – від фарби, яка використовується на мостах, до покриттів для банок. Далі розглянемо більш розгорнуто обладнання для різних видів випробувань.

Випробування на адгезію:

  • Цифровий автоматичний адгезиметр Positest ATA з характерною особливістю електронного керування гідравлічною помпою, яка автоматично прикладає рівномірне й безперервне зусилля відриву зі встановленою користувачем швидкістю. Кожна система перевірки адгезії PosiTest оснащена тензодатчиком NIST, завдяки якому забезпечується точність вимірювань до ± 1 %. 
  • Набір СС2000 призначений для контролю адгезії методом решітчастих надрізів. Ніж утримується спеціальним кронштейном, що забезпечує рівномірний тиск. Набір повністю укомплектований всім необхідним, для проведення випробувань відповідно до вимог стандартів ASTM D3359 та ISO 2409.

Контроль кольору та блиску:

  • Шафа для оцінювання кольору Colorbox – це система перевірки та підбору кольорів чорнила, фарб, пластмас, косметики, текстилю, трикотажу, шкіри, харчових продуктів, паперу, барвників та інших кольорових матеріалів. Colorbox оснащена джерелами світла D65 і D5000 для огляду фарби відповідно до міжнародних стандартів тестування включно з ISO 3668.
  • Блискомір Sheen Gloss що дає змогу користувачеві швидко й просто виміряти точний рівень блиску на будь-якій плоскій поверхні.

Визначення твердості та стійкості до подряпин і стирання:

  • Ротаційний абразиметр Taber призначений для визначення стійкості до зношування та стираності металів, шкіри, гуми, кераміки, пластику й поверхонь із гальванічним покриттям. Прилад підходить для перевірки зразків практично будь-якого розміру чи форми, як для вологого, так і для сухого тестування.
  • Маятниковий твердомір дає змогу проводити випробування як за методом Persoz, так і за методом Konig. Робота пристрою базується на простому зв’язку між швидкістю гасіння маятникових коливань і еластичністю покриття.
  • Твердоміри за Шором, олівцевого типу Wolff Wilborn, кишеньковий механічний твердомір Hardness Pen.

Визначення товщини шару нанесення й часу висихання:

  • Тестер часу висихання TQC допомагає проводити якісні аналізи різних етапів процесу висихання фарб і покриттів. Прилад працює за методом Бека Коллера в часовому проміжку від 1 хвилини до 200 годин. Тестер дає змогу перевіряти широкий спектр сполук – клеї, лаки, фарби, водорозчинні покриття тощо.
  • Товщиномір покриття неруйнівного типу VF0800 зі вбудованим датчиком, у якому використовується метод як магнітної індукції, так і вихрових струмів. Прилад використовується для проведення неруйнівних вимірювань неферомагнітного покриття на феромагнітній основі (цинкове, алюмінієве, мідне або полімерне покриття на основі зі сталі, чавуну, будь-якого феромагнітного сплаву).
  • Товщиномір покриття руйнівного типу TQC Super PIG – це прецизійний інструмент для контролю й вимірювання товщини одного або кількох шарів на більшості покриттів (метал, пластик, дерево тощо).

Контроль якості ЛФП від Lamy Rheology

LAMY RHEOLOGY – французька компанія, що майже 70 років спеціалізується на виробництві реометрів і віскозиметрів. Різноманіття приладів, доповнюється високою якістю продукту. На сьогодні продуктовий портфель виробника представлений таким асортиментом:

  • Лабораторні та промислові віскозиметри
  • Реометри
  • Аналізатори текстури
  • Системи контролю температури  
  • Системи вимірювання часу затвердіння («таймер гелю»)
  • Програмне забезпечення й аксесуари

 

Віскозиметри LAMY RHEOLOGY

Лінійка віскозиметрів LAMY RHEOLOGY нараховує більш ніж 12 моделей – від базового B-ONE PLUS до «гелевого таймера» GT-300 Prodig: 

  • Ротаційний віскозиметр B-ONE PLUS – економічне рішення для вимірювання динамічної в’язкості, яке при цьому забезпечує неперевершену простоту використання й універсальність. Прилад підходить для використання як у лабораторії, так і на виробництві. Його універсальність дасть змогу використовувати в роботі не лише такі базові та поширені шпинделі, як RV-LV для вимірювання за методом Брукфільда згідно зі стандартами ASTM / ISO 2555, а й шпинделі для вимірювання в’язкості в одиницях Кребса згідно з ASTM D562, який є стандартним методом визначення консистенції фарб. Є опція використання інших вимірювальних систем, зокрема для вимірювання малих об’ємів чи зразків із дуже низькою в’язкістю.
  • Конусно-пластинні віскозиметри RM100 CP-1000PLUS і RM100 CP-2000PLUS – вимірювальні системи з конусом та пластиною, що підходять для проб у невеликій кількості. Прилади адаптуються під різноманітні застосування. Залежно від модифікації обладнані циркуляцією рідини для контроля температури й датчиком PT100, який показує температуру від -50 °C до +300 °С.
  • Гелеві таймери GT-300PLUS і GT-300PRODIG дають змогу вимірювати час гелеутворення зразка в процесі затвердіння. Залежно від моделі прилади вимірюють час замерзання, малюють криві, аналізують дані та друкують звіти.

Реометри LAMY RHEOLOGY:

  • Реометр RM200 Plus має великий об’єм вбудованої пам’яті, що дає змогу проводити всі необхідні вимірювання кривих плинності, тиксотропності, припасування без під’єднання до комп’ютера.
  • Реометр «конус-пластина» RM 200CP-4000 PLUS обладнаний моторизованим підйомником, що забезпечує швидке й повторюване встановлення конусних і плоских пластин, гарантуючи надійні реологічні вимірювання незалежно від Вашого застосування.
  • Реометр DSR500 – єдиний реометр із фіксованою швидкістю, 7-дюймовим сенсорним екраном з прямим відображенням кривих.
  • Реометр «конус-пластина» DSR500 СР-400 оснащений вмонтованим нагрівальним блоком і моторизованим підйомником. Прилад забезпечує високу продуктивність роботи навіть без комп’ютера.

Аналізатори текстури:

  • ТХ-700 – аналізатор із відстанню ходу 200 мм. Прилад обладнаний сенсорним екраном для безпосереднього відображення кривих та має можливість програмування методів і збереження даних. Доступний із широким вибором датчиків та комірок.
  • ТХ-900 – ідеальний інструмент для аналізу текстури зі збільшеною відстанню ходу – 400 мм. Аналізатор легко інтегрується в лабораторію та виробничу зону. 

ХЛР – авторизований дистриб’ютор TQC Sheen та Lamy Rheology

ХЛР пропонує новітнє обладнання від компаній TQC Sheen та Lamy Rheology, що входять до переліку головних гравців на ринку контролю якості лакофарбового покриття. ТОВ «ХІМЛАБОРРЕАКТИВ» є офіційним представником брендів Lamy Rheology  та TQC Sheen на території України. Звертайтеся до фахівців ХЛР, щоб отримати вичерпну фахову консультацію з підбору обладнання, а також повну сервісну підтримку. 

Юрій Онанко,

експерт напряму «Промисловість»

Вам, можливо, буде цікаво:
Вітаємо з Різдвом і Новим роком!
25 / 12 / 2024
Вітаємо з Різдвом і Новим роком!
Вітаємо з Днем енергетика!
20 / 12 / 2024
Вітаємо з Днем енергетика!
29-й день народження ХЛР: більше ніж свято
19 / 12 / 2024
29-й день народження ХЛР: більше ніж свято
Захист без компромісів: ХЛР став дистриб’ютором Milla SRL
29 / 11 / 2024
Захист без компромісів: ХЛР став дистриб’ютором Milla SRL
BUDMIX 2024: інновації та досвід для будівельної галузі від ХЛР
27 / 11 / 2024
BUDMIX 2024: інновації та досвід для будівельної галузі від ХЛР
Якість у фокусі: «Хімлаборреактив» на конференції «Індустрія щебеню»
05 / 11 / 2024
Якість у фокусі: «Хімлаборреактив» на конференції «Індустрія щебеню»
LIAS Industry 2024: інновації для розвитку інфраструктури України
17 / 10 / 2024
LIAS Industry 2024: інновації для розвитку інфраструктури України
Запрошуємо на Міжнародну спеціалізовану виставку «Енергетика в промисловості»
14 / 10 / 2024
Запрошуємо на Міжнародну спеціалізовану виставку «Енергетика в промисловост...