BUDMIX 2024: інновації та досвід для будівельної галузі від ХЛР
Конференція BUDMIX – щорічний захід, що збирає виробників сухих будівельних сумішей, архітектурних покриттів і утеплювачів для обговорення актуальних проблем галузі, шляхів розвитку в сучасних реаліях та для обміну досвідом. На 14-й виставці BUDMIX свої рішення для галузі представила компанія ХЛР, постійний учасник конференції.
Західна столиця будівельних інновацій
Захід проходив 13 і 14 листопада у Львові, місті, де поєднуються архітектурна спадщина й сучасні будівельні інновації. Локація для організації конференції була обрана не випадково, адже саме Львів та західні регіони України є сьогодні центром розміщення виробництв сухих будівельних сумішей (СБС) та дисперсійних штукатурок.
ХЛР є одним із ключових постачальників лабораторних рішень для контроль якості СБС.
Надійний контроль – якісні матеріали
Під час конференції вдалося обговорити виклики, які постають перед виробниками, і численні завдання з контролю якості цементу, гіпсу, цементобетону, заповнювачів тощо.
Також спеціалісти ХЛР продемонстрували прилади, здатні спростити процеси контролю якості, від відомого американського виробника James Instruments Inc. Обладнання зарекомендувало себе як надійний інструмент для пошуку арматури в бетоні, місць корозії, виявлення дефектів і тріщин у цементобетоні, визначення вологості бетонної поверхі перед нанесенням гідроізоляції, встановлення вмісту хлоридів, ступеня водонепроникності тощо.
Серед приладів, які фахівці ХЛР презентували під час конференції, було обладнання для контролю якості СБС і дисперсійних штукатурок:
- Випробування цементу
- Випробування наповнювачів
- Контроль якості на будівельній ділянці
- Дослідження й діагностика будівельних матеріалів
- Випробування покриттів
Рішення для контролю якості від James Instruments Inc.
Серед приладів, які спеціалісти ХЛР презентували на конференції, були ультразвукова система вимірювання швидкості імпульсу для пошуку порожнин і тріщин V-Meter MK IV та вологомір для бетону, цегли, дерева й інших конструкційних матеріалів Aquameter компанії James Instruments Inc. Обидва прилади мають дуже компактні розміри, що робить їх використання комфортним навіть у польових умовах.
V-Meter MK IV застосовується для контролю якості й для оцінювання стану бетону. Прилад допомагає виконувати неруйнівний контроль цілісних конструкцій, вимірюючи й співвідносячи міцність бетону зі стандартними показниками. Він ефективно виявляє порожнечі, стільники, тріщини, замерзлий бетон та інші неоднорідності в матеріалі. Ультразвуковий метод контролю підходить як для нових, так і для старих конструкцій, серед яких плити, колони, стіни, зони, пошкоджені вогнем, гідроелектростанції, труби, збірні й попередньо напружені балки, циліндри та інші бетонні форми. Завдяки своїй точності V-Meter MK IV є незамінним інструментом для діагностики будівель, що зазнали пошкоджень унаслідок бойових дій.
Вологомір Aquameter – потужний і універсальний інструмент для вимірювання вологості будівельних матеріалів. Прилад оснащений передовою електронною технологією для визначення вмісту води в межах зони дії його сенсора. Він підтримує два режими роботи: контактний і пошуковий. У контактному режимі два штифти занурюються в матеріал, створюючи між собою високочастотне електромагнітне поле. У пошуковому режимі прилад використовує високочастотний ємнісний датчик для швидкого аналізу великого обсягу матеріалу. Зміни в електромагнітному полі прямо пропорційні діелектричній проникності матеріалу, через який проходить сигнал, що дає змогу точно визначати рівень вологості.
BUDMIX укотре підтвердила свою роль платформи для обміну досвідом і впровадження інновацій у будівельній сфері. Конференція вже визнана майданчиком для презентації сучасних інструментів діагностики й контролю якості будівельних матеріалів.
А демонстрація ХЛР технологічного обладнання, яке спрощує процеси контролю, стала важливим доповненням до загальної дискусії про вдосконалення методів виробництва й тестування будівельних матеріалів.