Системи контролю викидів відповідно до вимог законодавства від ХЛР
Контролювати промислові викиди в атмосферу завжди було справою честі добросовісних підприємств. Відтепер мати «на трубі» автоматизовану систему контролю викидів забруднюючих речовин у повітря зобов’язує і чинне законодавство.
У липні Верховна Рада схвалила законопроєкт щодо внесення змін до Закону «Про охорону атмосферного повітря». Закон №5339 змінює алгоритм взаємодії держави, бізнесу та громадськості у питаннях видачі дозволів на викиди та контролю за забрудненням повітря.
Тепер відповідальність за забруднення атмосфери посилюється, а разом із тим стає обов’язковим облаштування підприємств автоматизованими системами контролю викидів забруднюючих речовин.
Хоч вимога й нова, та фахівці ХЛР мають чималий досвід поставки і введення в експлуатацію таких систем.
«Контроль на трубі»
«Контроль на трубі» – це прилади для відбору проб повітря, аналітичне обладнання та спеціальне програмне забезпечення, об’єднані в одну систему. Ця система в режимі реального часу збирає усі необхідні дані про викиди й виводить їх у загальну інформаційну систему підприємства. У разі перевищення кількості забруднюючих речовин система неодмінно про це повідомить.
Комплектація системи залежить від кількості речовин, які визначаються. Зазвичай одночасно контролюється значний перелік забруднювачів повітря: CO, NOx, NO, NO2, SO2, O3, H2S, NH3 тощо.
Буква закону
Рішення для моніторингу повітря від ХЛР повністю відповідають останнім європейським та міжнародним нормам і стандартам.
Перелік документів, яким відповідають наші системи:
- Директива 2010/75/ЄС – Директива про промислові викиди (IED), основний інструмент ЄС, що регулює викиди забруднюючих речовин
- Директива про комплексне запобігання забрудненню (IPPC)
- Директива 2001/80/EC про обмеження викидів певних забруднюючих речовин у повітря від великих спалювальних установок (Директива LCP)
- Директива (ЄС) 2015/2193 – Директива про середні спалювальні установки (MCPD ), що регулює викиди забруднюючих речовин від спалювання
- Директива 2000/76/EC про спалювання відходів (Директива WI)
- Моніторинг і звітність про викиди (РКЗК ООН та Кіотський протокол )
- Регламент (ЄС) 525/2013 – Механізм моніторингу клімату
- Рекомендації CPCB щодо систем постійного моніторингу викидів, видані в серпні 2018 р.)
- Норми щодо якості навколишнього середовища (чисте повітря) CAR 2014
- Директива 2003/87/ЄС про торгівлю викидами – встановлення схеми торгівлі дозволами на викиди парникових газів у Співтоваристві
- Європейські стандарти EN 16267, EN 14181 для забезпечення якості QAL 3, QAL2, QAL 1, AST
Схема реалізації рішення
Цікавлять подробиці? Зверніться до фахівця ХЛР!