Перша поставка ХЛР для виробника біопалива: біоетанольний завод автоматизовано
«Хімлаборреактив» вперше поставив комплекс контрольно-вимірювальних приладів для автоматизації біоетанольного заводу. Щоб забезпечити правильну роботу й автоматичне керування процесами біоетанольного виробництва, фахівці проєктної групи КВПіА «Хімлаборреактиву» підібрали та поставили низку технологічного обладнання.
Перспективи галузі
Виробництво паливного етанолу як одного з відновлювальних джерел енергії набирає дедалі більшої популярності в Україні. Нещодавні зміни законодавства, що передбачають обов’язкове використання рідкого біопалива (біокомпонентів) у галузі транспорту, заохочують українських виробників нафтопродуктів створювати власні виробництва біоетанолу. Напрацювання законодавчої бази, гостра потреба в забезпеченні енергетичної незалежності держави й великі обсяги вирощування зерна (базова сировина для виробництва біоетанолу) – це все фактори, що також стимулюють стрімке зростання кількості підприємств, які виробляють біоетанол.
Кейс автоматизації біоетанольного заводу
Технологічні особливості виготовлення біоетанолу вимагають повної автоматизації практично всіх етапів виробництва. Для цього фахівці ХЛР запропонували обладнання від німецького виробника WIKA, відомого точністю й довговічністю своїх приладів.
Обладнання, встановлене для автоматизації біоетанольного виробництва:
- Перетворювачі температури TR10-B, TR10-C
- Магнітострикційний перетворювач рівня FLM-TA-RV1"-VL2,300
- Магнітострикційний перетворювач рівня FLM-TA-RV1"-VL4,000
- Датчики тиску S-20
- Цифрові манометри CPG1500
- Рівнеміри BNA-EN25
Практично на кожному етапі виробництва було впроваджено рішення від ХЛР. Так, встановлені перетворювачі температур забезпечують правильну температуру води, необхідну для початку бродіння. Також пристрої допомагають підтримувати задані температурні режими, необхідні для процесу генерації дріжджів та запобігання псуванню продукту на етапах підготовки.
Для моніторингу інформації про тиск води, пари, вакууму було встановлено перетворювачі тиску в різноманітних виконаннях. Ємності закритого типу були обладнані рівнемірами у виносних колбах та електромагнітними датчиками рівня.
Кожен встановлений прилад є невіддільним елементом автоматизованої системи виробництва, що надає інформацію за ключовими показниками в режимі реального часу.
Біоетанольне виробництво в Україні тільки починає свій розвиток. Екологічність і економічна доцільність використання цього виду палива не залишають сумнівів у подальшому зростанні кількості таких підприємств. Спеціалісти ХЛР готові запропонувати рішення з автоматизації як для компаній, що перебувають на етапі планування й проєктування такого виробництва, так і для заводів, які вже функціонують. Звертайтеся до фахівців проєктної групи КВПіА ХЛР, щоб отримати кваліфіковану консультацію та рішення саме для Вашого виробництва.