facebook

Прилад для аналізу дорогоцінних металів та виявлення підроблених монет і зливків SIGMASCOPE® GOLD

  • Особливості

Особливості

За останні роки ціни на золото та інші дорогоцінні метали різко злетіли, тому чистота стала особливо важливим атрибутом будь-якого виробу з цих металів. Фальсифікований сплав чи підроблена внутрішня частина дорогих монет або зливків можуть призвести до значних грошових втрат. Єдиний спосіб унеможливити такі ризики – контроль виробів через надійні методи аналізу.

Багато традиційних методів не підходять для цієї мети, оскільки ушкоджують матеріал і знецінюють виріб. Контроль виробів із дорогоцінних металів слід проводити лише неруйнівними методами. Крім надійності й відтворюваності, ці методи повинні забезпечувати:

  • ідентифікацію сплаву та визначення вмісту дорогоцінних металів;
  • виявлення неблагородних включень і підробок.

Усі сплави дорогоцінних металів та чисте золото характеризуються різною електропровідністю, що робить цю фізичну величину найкращим параметром для аналізу складу зливків і монет. Прилад SIGMASCOPE GOLD дозволяє за лічені секунди визначити електропровідність зразка з небаченою точністю.

Електропровідність – ідеальний параметр виявлення підроблених включень.

Електропровідність золотих зливків та всіх поширених монет відома. Підробки містять включення зі стороннього матеріалу, наприклад, вольфраму. Ці включення суттєво змінюють електропровідність.

Отже, порівняльне вимірювання електропровідності – надійний, швидкий і неруйнівний спосіб виявлення підробок.

Вимірювання електропровідності за допомогою приладів FISCHER

Прилади з лінійки SIGMASCOPE GOLD компанії FISCHER чудово підходять для визначення електропровідності виробів із дорогоцінних металів – від монет до великих золотих зливків. У цих приладах реалізовано неруйнівний вихрострумовий метод контролю відповідно до стандарту ASTM E 1004. За фазочутливим вимірювальним сигналом можна безконтактним способом визначати електропровідність навіть під верхніми непровідними шарами (наприклад, пластиковою упаковкою). Передбачена можливість вибирати глибину проникнення вихрових струмів, залежно від товщини зразка.

Прилад SIGMASCOPE GOLD C для контролю монет і тонких зливків (масою приблизно до 100 г)

Прилад SIGMASCOPE GOLD C має чотири діапазони вимірювання, які технічно оптимізовано для перевірки справжності широкого асортименту виробів – від різноманітних монет до тонких зливків. Він дозволяє надійно виявляти фальсифіковані сплави й підробки.

Значення електропровідності конкретних монет

Прилад SIGMASCOPE GOLD C дозволяє точно виміряти електропровідність монет.

Цінні монети виготовляються зі сплавів дорогоцінних металів чітко визначеного складу. Значення їхньої електропровідності також відомі:

  • дукат – 25,4 МСм/м;
  • крюгерранд – 9,7 МСм/м;
  • золоті монети 875 проби – 8,0 МСм/м.

Отже, справжність цих виробів можна визначити за електропровідністю.

Підроблені монети часто мають начинку з іншого металу, приховану під тонким шаром справжнього сплаву. На вигляд і за масою вони не відрізняються від справжніх. Однак такий спосіб підроблення суттєво змінює електропровідність – отже, за нею найкраще перевіряти справжність.

Прилад SIGMASCOPE GOLD B для контролю зливків (масою приблизно від 1 унції до 1 кг)

Прилад SIGMASCOPE GOLD B призначений для визначення електропровідності товстих золотих зливків масою приблизно 1 кг. Вимірювання з двох боків дозволяє проводити аналіз зливків на всю їхню товщину і, таким чином, перевіряти справжність золотих сплавів або чистого золота. За допомогою приладу SIGMASCOPE GOLD можна виявляти навіть приховані неблагородні включення з матеріалів ідентичної щільності, наприклад, вольфраму, та ідентифікувати такі вироби як підробки.

Перевірка справжності золотих зливків

Оскільки прилад SIGMASCOPE GOLD B оптимізовано для контролю золотих зливків різної товщини, він має три діапазони вимірювання. Щоб виявляти найменші включення в товщі зливка, вихрові струми мають проникати до половини його товщини. Щоб можна було шляхом вимірювання з двох боків виявити включення стороннього матеріалу в центрі великого зливка, його товщина не має перевищувати 17 мм.

Перед початком вимірювання прилад SIGMASCOPE GOLD B запитує товщину зливка й автоматично перемикається у відповідний діапазон вимірювання з оптимальними для цієї товщини налаштуваннями. Тому працювати із SIGMASCOPE GOLD легко.

Можливості й характеристики лінійки приладів SIGMASCOPE GOLD

  • Надійне визначення електропровідності монет і золотих зливків.
  • Неруйнівний метод контролю.
  • Вимірювання за лічені секунди.
  • Надійне визначення підробок.

SIGMASCOPE GOLD C

Прилад для контролю монет і тонких зливків масою приблизно до 100 г. Ідентифікація стандартних дорогоцінних монет, таких як крюгерранд, дукат тощо за відомими значеннями електропровідності

SIGMASCOPE GOLD B

Прилад для контролю великих зливків із дорогоцінних металів масою від 1 унції (31,1 г) до 1 кг. Виявлення неблагородних включень подібної густини (наприклад, вольфраму)

зателефонувати