Особливості
Об'єктами МПК є різноманітні напівфабрикати, деталі, вузли, елементи конструкцій та виробів, зварні, клепані та болтові з'єднання, у тому числі із захисними або захисно-декоративними покриттями, включаючи об'єкти, що знаходяться у конструкції літальних апаратів, механізмів, машин, обладнання, засобів транспорту та іншої техніки.
Магнітопорошковий метод дозволяє виявляти поверхневі та підповерхневі дефекти типу порушень суцільності матеріалу: тріщини різного походження (шліфувальні, кувальні, штампувальні, загартовані, втомні, деформаційні, травильні та ін.), флокени, надриви , непровари, шлакові, флюсові та окисні включення, підрізи) тощо.
Магнітопорошковий метод дозволяє виявляти за відповідних умов візуально невидимі та слабко видимі поверхневі дефекти з такими мінімальними розмірами: розкриттям 0,001 мм, глибиною 0,01 мм, довжиною 0,5 мм, а також більші.
Необхідною умовою застосування МПК для виявлення дефектів є доступ до об'єкта контролю для намагнічування, обробки індикаторними матеріалами, огляду та оцінки результатів контролю.