Особливості
Стандарти: ASTM D1505, ISO 1183.
Пропонована версія з трьома або шістьма колонами, вбудована мікропроцесорна система точно розраховує густину зразка з роздільною здатністю 0,001 г/мл швидше й точніше, вимірюючи положення зразків у колоні щодо каліброваних маркерних поплавців. Як тільки правильне положення зразка зафіксовано, густина відображається на РК-екрані. Лінійність колонки також можна перевірити й відобразити в програмі Techni-test.
Вбудований РК-дисплей забезпечує прості інструкції на екрані, а за допомогою буквено-цифрової клавіатури можна вводити і зберігати параметри випробувань, такі як список операторів, номери матеріалів та номери партій, і зберігати їх для представлення результатів. Пакетна статистика середнього значення, стандартного відхилення та коефіцієнта варіації автоматично оновлюється після кожного тесту, а результати відображаються у графічному й табличному форматі для аналізу під час завантаження в програмне забезпечення Techni-Test.
Для забезпечення точності результатів прилад для визначення градієнта густини має вбудований цифровий регулятор температури, що забезпечує температуру кожної колонки на рівні 23°C +/- 0,1°C. За температури навколишнього середовища вище 23°C вбудований охолоджувальний змійовик можна використовувати в поєднанні з додатковим водяним охолоджувачем для підтримки потрібної температури. Це може точніше контролюватися за допомогою додаткового комплекту з мікропроцесорним управлінням клапану потоку води.
Для створення колони в комплекті з апаратом постачається система заповнення з перистальтичною помпою. Швидкість заповнення колонки варіюється від 0,5 л/год до 1,5 л/год. Отриманий розчин має густину, яка під час введення в колону поступово збільшується згори донизу. Калібровані скляні маркери з відомою густиною вводяться в колону й опускаються до точки, де їх густина відповідає розчину. Лінійний кодер, прикріплений до тральної напрямної, використовується для калібрування градієнта колони шляхом фокусування оптичного мікроскопа на центр каліброваного поплавця та введення значення густини поплавця в мікропроцесор. Після того, як випробувані зразки були введені в колонку й досягли статичної рівноваги, вони точно візуалізуються за допомогою мікроскопа. Сумарна густина зразка виходить і відображається на РК-дисплеї без необхідності будувати складні графіки. Механізм автоматичного очищення використовується для вилучення поплавців і зразків із кожної колонки.