facebook

Комплекс рішень для контролю якості упаковки від Labthink і ХЛР

Презентабельний вигляд товарів, відсутність пошкоджень у процесі транспортування, збереження відповідних властивостей товару – усе це функції упаковки. Якісне пакування має витримувати вплив різних факторів під час перевезення й зберігання. Перевірка тари на міцність, водостійкість, стійкість до деформації допомагає уникнути пошкодження продукту і зберегти його цілісність. Пересвідчитися в тому, що упаковка відповідає Вашим вимогам і встановленим стандартам, допоможуть рішення від компанії Labthink.

Комплекс рішень для контролю якості упаковки від Labthink і ХЛР

Далі на прикладі випробувального обладнання Labthink розберемося, яким вимогам повинна відповідати упаковка, а також які види випробувань і методи встановлені для перевірки упаковки на відповідність міжнародним стандартам.

Фізичні й механічні властивості упаковки

Основою для визначення відповідності пакування встановленим вимогам контролю якості й відповідним галузевим стандартам є його фізичні та механічні властивості. 

Зазвичай вони включають випробування міцності на розрив і відносне подовження та ефективності стискання. Детально розглянемо кожне з них. 

Випробування на міцність і відносне подовження дає змогу визначити максимальне напруження, яке витримує пакувальний матеріал до моменту розриву, і коефіцієнт подовження під час розриву. Тестування допомагає вирішити проблему низької міцності на розрив і захистити упаковку від пошкоджень. 

Для такого випробування я рекомендую обирати тестери із серій С610 або PARAM від Labthink. Обладнання підходить для тестування фізико-механічних властивостей паперу, паперового волокна, пластикових плівок, композитних матеріалів, клеїв, клейких стрічок, захисних плівок, відкидних кришок, фольги, гуми тощо. 

Прилади вирізняються потужністю тензодатчика, що залежно від моделі може коливатися від 50 Н до 10000 Н. Відповідно до завдання є можливість обрати модель із різною точністю показань та швидкістю випробування. Крім того, виробник пропонує чимало опцій під індивідуальні потреби замовника. 

Тестер C680M для випробування на розрив призначений для аналізу картону, паперу, плівок, гнучкого ПВХ, полівініліденхлориду (PVDC), водонепроникних плівок, тканих матеріалів, поліпропілену, поліестеру, текстилю й нетканих матеріалів. Прилад працює за принципом маятника та має два методи проведення випробування – залежно від навантаження, яке має витримувати пакування на розрив, використовують методи з різним тиском джерела повітря – метод А (50–2000 г) або В (300–2000 г ). 

Випробування ефективності стискання дозволяє визначити й оцінити стійкість упаковки до деформації під дією тиску під час зберігання чи транспортування. Випробування виконується відповідно до вимог стандарту ДСТУ EN ISO 12048:2022 «Упаковка. Повні, заповнені транспортні пакети. Випробування на стиснення та укладання за допомогою тестера на стиснення». 

Компанія Labthink пропонує тестери компресії коробок C611B, C611M, якими можна вимірювати опір стисненню, деформації, а також здатність до штабелювання картонних коробок, паперових баків, паперових ящиків, пластикових баків, IBC-баків та інших упаковок. Зазначені моделі підтримують моніторинг випробувань і управління лабораторними даними в режимі онлайн. 

Бар’єрні властивості пакування

Здатність пакувальних матеріалів перешкоджати проникненню газу або рідини характеризує бар’єрні властивості упаковки. Окремо аналізують такі показники, як газопроникність (О₂, N₂, CO₂) і паропроникність. Бар’єрні властивості є важливим фактором для забезпечення якості продукції та продовження терміну зберігання. Особливо ретельно перевіряють ці показники в упаковки, призначеної для харчових продуктів. 

Для аналізу газопроникності упаковки Labthink пропонує обладнання, розроблене й виготовлене на основі методу кулонометричного датчика. Це, зокрема, системи для тестування швидкості пропускання кисню, моделі С206Н, 203Н, С230М, С201В. Обладнанням можна вимірювати швидкість пропускання кисню різними матеріалами з високою точністю й ефективністю. Воно відповідає вимогам міжнародного стандарту ASTM D3985 і призначене для визначення киснепроникності пластикових плівок, паперу та інших пакувальних матеріалів, що використовуються в харчовій, фармацевтичній, медичній промисловості тощо.

Для вимірювання проникності водяної пари виробник пропонує пристрої, виготовлені на основі різних методів: 

  • Метод інфрачервоного датчика: моделі C306Н, C303H, C390H, C301B повністю відповідають вимогам міжнародних стандартів ASTM F1249 та ISO 15106-2 і забезпечують точне вимірювання швидкості пропускання водяної пари бар’єрними матеріалами з високими й середніми вологостійкими властивостями.
  • Метод гравіметричного визначення: моделі C360M, C360H, W3/031 виконують випробування відповідно до вимог міжнародного стандарту ASTM E96. Прилади мають запатентовану Labthink конструкцію тестової камери з кількома тестовими чашками. C360H та C360M оснащені прецизійними тестовими чашками, високоточними вагами, вбудованим професійним програмним забезпеченням, яке підтримує точне автоматичне керування температурою, вологістю і швидкістю потоку, що гарантує чутливість тестування й відтворюваність результатів. 
  • Метод електролітичного датчика: моделі C330M, C330H, C330G дають змогу аналізувати швидкість пропускання водяної пари згідно з вимогами стандарту ISO 15106-3. Обладнання оснащене запатентованим інтегрованим тестовим блоком із передовою гідродинамічною і термодинамічною конструкцією, що забезпечує точність результатів. Крім того, можна одночасно випробовувати три ідентичних зразки, що відповідає вимогам для паралельного випробування.

Товщина упаковки

Нерівномірність товщини пакування безпосередньо впливає на бар’єрні властивості й міцність на розрив, тому високоточний контроль товщини є важливим засобом забезпечення якості матеріалу та зниження виробничих витрат.

Для забезпечення точних вимірювань товщини пластикових плівок, листів, паперу, фольги, кремнієвих пластин та інших матеріалів Labthink пропонує товщиноміри, що використовують контактний метод, – моделі C640M, C640H, PARAM CHY-C2A. Обладнання повністю відповідає вимогам міжнародних стандартів ДСТУ EN 20534:2005 та ISO 534 «Папір та картон. Визначення товщини, щільності та питомого обсягу», ДСТУ 9245:2023 та ISO 3034 «Гофрований деревоволокнистий картон». 

Стійкість до стирання

Упаковка є візитною карткою продукту, і її зовнішній вигляд впливає на сприйняття покупця. Крім того, на тарі часто розміщується важлива інформація, така як склад продукту, термін придатності чи інструкції щодо використання. Тому виробникам важливо розуміти, що нанесена на пакування інформація буде збережена протягом усього циклу експлуатації.

Labthink пропонує обладнання для вимірювання стійкості до стирання поверхневих шарів (фарбового шару або фоточутливого (PS) покриття) друкованих матеріалів. Тестер PARAM RT-01 може аналізувати проблеми поганої стійкості до стирання, відпадання фарбового шару, низької сили друку й недостатньої твердості покривних шарів друкованих матеріалів. 

Обладнання відповідає міжнародним стандартам ASMT D5264 і TAPPI T830. Одночасно прилад може перевіряти два еквівалентні або різні зразки.

Коефіцієнт тертя

Для оцінювання взаємодії поверхонь матеріалів, з яких виготовлено пакування, проводять випробування для визначення коефіцієнта тертя. Це впливає на те, наскільки легко упаковки ковзають одна по одній. Пакування з оптимальним коефіцієнтом не буде зміщуватися під час транспортування, складання на піддонах або розташування на полицях.

Коефіцієнт тертя є важливим показником для виробничих ліній, де упаковка переміщається по транспортерних стрічках, сортується або вкладається за допомогою машин. Відповідне налаштування обладнання допомагає уникнути збоїв, затримок чи пошкодження упаковки.

Labthink пропонує тестери коефіцієнта тертя в моделях PARAM MXD-02, PARAM COF-P01 і C620H.  Прилади професійно використовуються для визначення статичного й кінетичного коефіцієнтів тертя паперу та картону, пластикових плівок, листів, гуми, поліпропіленових тканих мішків, тканин, металопластикових композитних стрічок для кабелів зв’язку, конвеєрних стрічок, деревини, покриттів, гальмівних колодок, склоочисників, взуттєвих матеріалів і шин. 

Тестуйте упаковку з обладнанням від ХЛР та Labthink і будьте впевнені не лише у високій якості тари, але й у її повній відповідності міжнародним стандартам. 

Юрій Онанко,

експерт напряму «Промисловість»

У мене є питання...

Вітаю!

Вам, можливо, буде цікаво:
Захист без компромісів: ХЛР став дистриб’ютором Milla SRL
29 / 11 / 2024
Захист без компромісів: ХЛР став дистриб’ютором Milla SRL
BUDMIX 2024: інновації та досвід для будівельної галузі від ХЛР
27 / 11 / 2024
BUDMIX 2024: інновації та досвід для будівельної галузі від ХЛР
Якість у фокусі: «Хімлаборреактив» на конференції «Індустрія щебеню»
05 / 11 / 2024
Якість у фокусі: «Хімлаборреактив» на конференції «Індустрія щебеню»
LIAS Industry 2024: інновації для розвитку інфраструктури України
17 / 10 / 2024
LIAS Industry 2024: інновації для розвитку інфраструктури України
Запрошуємо на Міжнародну спеціалізовану виставку «Енергетика в промисловості»
14 / 10 / 2024
Запрошуємо на Міжнародну спеціалізовану виставку «Енергетика в промисловост...
Оновлення для Optizen – дослідження стають продуктивнішими
09 / 10 / 2024
Оновлення для Optizen – дослідження стають продуктивнішими
Вітаємо захисників і захисниць!
01 / 10 / 2024
Вітаємо захисників і захисниць!
ХЛР поповнив асортимент обладнання від KNF насосами для промисловості
17 / 09 / 2024
ХЛР поповнив асортимент обладнання від KNF насосами для промисловості