Світлостійкість фарб і покриттів
  • Особливості

Експозиція фарб і покриттів становить найбільший сегмент випробувань на стійкість до атмосферних впливів як на відкритому повітрі, так і в лабораторних умовах штучного вивітрювання. Отже, Atlas пропонує передові можливості для перевірки довговічності фарб і покриттів. Відтоді як у 1915 році компанія представили перший лабораторний прилад для випробування на вицвітання, а в 1934-му придбали випробувальний полігон у Південній Флориді, Atlas стала провідним новатором у галузі випробувань фарб і покриттів на стійкість до атмосферних впливів. Сьогодні цей виробник надає найширший спектр обладнання й послуг для випробувань на довговічність для лакофарбової промисловості.

Отримати комерційну пропозицію

Особливості

Рішення від Atlas

Фарби й покриття включають широкий спектр матеріалів і областей застосування, серед яких є:

  • Польові й заводські архітектурні оздоблення та вироби
  • Внутрішнє й зовнішнє оздоблення автомобілів
  • Функціональні покриття (тактильні, оптичні, гігієнічні, вогнезахисні тощо)
  • Автомобільні, аерокосмічні і транспортні покриття
  • Плями й оздоблення підлоги та палуби
  • Морські, прибережні й морські покриття
  • Меблі, цінні породи дерева та оздоблення підлоги
  • Меблі для вулиці
  • Рідкі бар’єри та гідрофобізатори
  • Покрівельні матеріали, включно з покриттям Cool Roof
  • Промислові захисні покриття
  • Покриття для автомагістралей, мостів і управління рухом
  • Фарби й речовини для образотворчого мистецтва
  • Бетонні й цегляні морилки та гідроізоляція

 Дослідження та розробки плівкоутворювальних покриттів часто починаються з перевірки великої кількості складів смол і добавок на стійкість до ультрафіолетового випромінювання й гідролізу. Для цього було розроблено метод флуоресцентної конденсації (ISO 4892-3 і ASTM G154), зокрема прилад UVTest. Цей метод піддає випробувані зразки впливу частини нижчого УФ-випромінювання, що є в сонячному спектрі, чергується з конденсацією вологи в темні періоди. Хоча таке дослідження зазвичай не вважається справжнім випробуванням на атмосферостійкість, він популярний і часто використовується для великомасштабного скринінгу складів плівок смоли покриття низькохвильового УФ-випромінювання й гідролізну деградацію. Однак зазвичай його не відносять до продуктивних щодо терміну служби або властивостей кольору й зовнішнього вигляду, і перевага надається ксенону.

Щоб отримати проміжні дані про довговічність продукту, зокрема про колір і зовнішній вигляд, а також про збереження фізичних та експлуатаційних властивостей, прискорене вивітрювання можна виконати двома способами. По-перше, лабораторне прискорене штучне вивітрювання виконується з використанням приладів для вивітрювання з ксеноновою дуговою лампою повного спектра, таких як Weather-Ometers серії Ci (Ci3000+, Ci4400 або Ci5000), Xenotest (Alpha+, Beta+ або XT44 XLS+, XXL+). Повний спектр допомагає гарантувати, що механізми фотохімічної деградації і температури зразків будуть точно відповідати експозиціям на відкритому повітрі, а властивості кольору й зовнішнього вигляду будуть більш передбачуваними.

Тестування зазвичай проводиться відповідно до ISO, ASTM або аналогічних стандартів. Перевага лабораторного вивітрювання, крім більш короткого часу випробувань порівняно з випробуваннями на відкритому повітрі, полягає у повторюваності й відтворюваності випробувань, що дозволяє проводити порівняння між продуктами, між лабораторіями або в різний час випробувань, незалежно від властивої мінливості природної погоди на відкритому повітрі. Тим не менш, усі лабораторні дії мають бути зіставлені й підтверджені впливами на відкритому повітрі в реальному часі в одному чи кількох кліматичних умовах.

Другий метод прискорених випробувань на атмосферостійкість – прискорена атмосферостійкість на свіжому повітрі. У той час як лабораторне вивітрювання відповідно до стандарту випробувань може бути загальною основою для порівняння, прискорене вивітрювання на відкритому повітрі ближче до природного вивітрювання, оскільки воно використовує природне сонячне світло. У пристроях стеження сонцем використовується до десяти спеціальних дзеркал, які концентрують прямий сонячний промінь на зразках. Вони відчувають природний добовий цикл світла й температури, а бризки води можуть спричинити тепловий удар або нічне зволоження, щоб імітувати субтропічне середовище Флориди. Лабораторії Atlas DSET Laboratories стали піонерами у прискореному атмосферному впливі на відкритому повітрі, представивши у 1960-х роках пристрій стеження за сонцем та концентратор EMMA (екваторіальне монтування із дзеркалами для прискорення).

Стандартна, змінна освітленість і контрольована температура EMMA / EMMAQUA

  • Низькотемпературні LT-EMMA, LT-EMMAQUA використовують спеціальну технологію холодного дзеркала для придушення довжин хвиль > 550 нм для термолабільних матеріалів
  • Надприскорені UA-EMMA, UA / EMMAQUA, які подвоюють кількість дзеркал до двадцяти для більш високого освітлення, використовуючи технологію холодного дзеркала для відхилення довжин хвиль > 550 нм
  • Гібрид EMMA / EMMAQUA використовує комбінацію стандартних технологій і технологій холодного дзеркала для забезпечення повного спектра сонячної енергії з покращеним УФ-випромінюванням.
  • Дослідницькі дослідження мають декілька спеціальних пристроїв Ultra Accelerated Weathering System (UAWS), які можуть забезпечити до 63 років сонячного УФ-випромінювання Маямі за один рік